Ben Kimim?

Merhaba!

Ben Özlem.

Hem yol gösterici hem yolcu, yaratıcı, analitik ve pratik, bireysel olduğu kadar kolektif.

Hepsiyim ve daha fazlasıyım.

Ve kendi hikayemden aldığım ilhamla Koçluk ve Mentörlük yapıyorum.

Biraz daha geriye gidecek olursam, Galatasaray Lisesi ardından Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Üniversite birinci sınıfta bir yandan okurken bir yandan kurumsal hayata atıldım. Her zaman başarılı oldum ve bu bilindik yola -ara sıra gelen içsel sorgulamalarla da olsa- devam ettim.

Ta ki bir gün o vaktin geldiğini anlayana kadar.

Kendi yolumdan giderek mutlu ve başarılı olabilir miydim? Hem bu dünyanın tadını çıkarıp hem de anlamlı bir hayat yaşayabilir miydim?

Evet, bir yolu vardı.

Ve çokuluslu FMCG şirketindeki İnsan Kaynakları Kıdemli Müdürü rolümden istifa ettim.

Tam da istediğim gibi bir hayatı yaşamak için planlarım ve beraberindeki sorularla yolculuğuma ilk adımı attım.

O günlerde bana yardımcı olacak, aklımdaki düşünceleri yapısallaştıracak ve karar vermemi sağlayacak bir yol göstericiye ihtiyaç duydum.

Bu arayış beni kendi çözümüm olmaya itti ve iş yaşamının bana öğrettiklerini kullanarak kendi hayatımı dizayn etmeye başladım. Fark ettim ki, hayatım bugüne kadar yaptığım tüm projelerden daha fazla özeni ve yapısal yaklaşımı hak ediyordu.

Alet çantamda olan agile project management, multi-criteria decision making, designing your life ve daha pek çoğunu masamın üzerine çıkararak kendi yolumu bulmaya çalıştım.

Kendimin çözümü olma serüveni başkalarına çözüm olabilme ışığını doğurmuştu.

Bu hedefle 2021 yılında Jung Koçluğu eğitimini (ICF ACSTH) tamamladım ve koçluk seanslarına başladım. Aynı sene, hayatımda büyük etkisi olan ve yoğun merak duyduğum Human Design alanında da eğitim sürecine adım attım.

Herkesin kendi özgün haliyle buluşup yola koyulduğu bir dünyanın mümkün olduğunu biliyorum. Bu dünyaya ulaşmak için kendi hikayemden aldığım ilham, kurumsal tecrübem ve edindiğim formasyonlarla Koçluk ve Mentörlük hizmeti sunuyorum.